Likya Turu 2 Gece Konaklamalı Fethiye - Likya Turu


Gecelik Kişibaşı
0.00 TRY
  • 2 Gece Konaklamalı Fethiye - Likya Turu
  • Fethiye - Ölüdeniz - Dalyan - Saklıkent

Aşağıdaki adımları kullanarak, 2 adımda kolayca online rezervasyon yapabilirsiniz!

1 Konaklama bilgilerinizi giriniz
Girmiş olduğunuz konaklama bilgilerini Sorgula butonuna basarak güncelleyiniz.
1. ODA

Likya Turu

1. Gün / İstanbul'dan Hareket

2 Gece Otel Konaklaması  ve   2 Tekne Turu Fiyata Dahildir

 20.00 Bakırköy Ömür Plaza Önü

21.00 Harbiye Ofis Önü

22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı

22.20 Çayırova Mc Donalds

23.00 İzmit Halkevi Önü misafirlerimiz ile buluşup, Kütahya – Afyon  Güzergahından yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün / Yakapark - Saklıkent - Ölüdeniz – Kayaköy

Sabah saatlerinde  Afyon’a ulaşıyoruz. Burada verilen serbest kahvaltı sonrası, yolumuza devam ederek Burdur üzerinden Fethiye’ye ulaşıyoruz. Buradaki ilk durağımız, Akdağlar’ın yamaçlarında bulunan ve Yörüklerin yazlık olarak kullandıkları Yakapark olacak. Eşsiz doğasıyla, temiz çam kokusunu içimize çekerek yol üzerinde bulunan Tlos'u geçerek ulaşacağımız Yakapark’ta, öğle saatlerinde yenen ve soğuk dağ sularında lezzetlenen alabalıkların tadı hafızalardan silinmeyecek. Daha sonrasında otobüsümüz bizleri en yüksek noktası Atkuyruk Sallamaz Tepesi olan Akdağlar’ın eteğine getirecek. Burada Türkiye’nin en önemli Kanyonlarından olan Saklıkent’i görerek buz gibi suyunda sıcak çaylarımızı içeceğiz. Bu gezimizin ardından eski bir Rum Köyü olan ve yaklaşık 4000 e yakın evi bünyesinde barındıran ve şuanda terkedilmiş hayalet köy Kaya Köyü panaromik olarak görüyoruz. Burada köyün ara sokaklarından geçerken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek. Buranın temiz dağ havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri Babadağları nın hemen eteğinde bulunan Belcekız mevkine götürüyor ve  başka dünya harikası olan Ölüdeniz’e gidiyoruz. Burada vereceğimiz resim ve yüzme molamızın ardından  akşam otelimize  yerleşiyoruz ,  akşam yemeği ve konaklama.

3. Gün / Kalkan – Kaputaş Plajı – Kekova – 1.Tekne Turu

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltının ardından, otobüsümüzle bu sefer eşsiz manzaraya sahip KALKAN, KAPUTAŞ PLAJI ve KAŞ’ı görmek için yolculuğumuza başlıyoruz.İlk olarak Kaputaş plajında kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.Molamızın ardından rehberimizin anlatımlarıyla keyifli bir hale gelecek olan turumuzda ilk tekne turumuza katılmak üzere Kekova’nın giriş kapısı olan Üçağız köyü ve burada bineceğimiz teknemizle ilk önce M.Ö 2. yy da büyük bir deprem neticesinde denizin dibine batmış BATIK ŞEHİRİ görerek, sonrasında yolu olmayan köy SİMENA, Tersane Koyu, Esmeralda Koyu, Hamidiye Koyu yüzme molası vereceğimiz koylar arasında. Üçağız köyünden Alacağımız dağ kekiği kokuları çantamızı sararken bu güzel tekne turumuzu tamamlayıp Kaş’a doğru hareket ediyoruz.Kaş’da vereceğimiz serbest zamanın ardından Geçmişe dair yaptığımız bu yolculuk sonrası Fethiye’de bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimizle Fethiye barlar sokağına gidiyoruz.(ekstra)

Öğle Yemeği (extra): Kekova Tekne Turunda; Makarna salatası, Bezelye Salatası, Mevsim Salata, Bulgur Pilavı, Mangalda kızarmış piliç – Kişi Başı 25 TL

4. Gün / Dalyan - İztuzu - Şirince - İstanbul - 2.Tekne Turu

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası hareketle ilk durağımız, Sarıgerme, Dalaman üzerinden Dalyan’a geliyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos’un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, kaya oyma kral mezarlarını görüyoruz. Sazlıkların oluşturduğu kanalda yapacağımız tekene turunu takiben Atlantik Okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu Plajına gidiyoruz. ( 2.Tekne Turu)   Buradaki yüzme molamızın ardından Dalyan’da grup olarak alacağımız öğle yemeğimizin ardından hareketle İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yol güzergahımız üstünde bulunan Şirince turumuzu yapıyoruz. ( extra ) Şarabı ve Eski Rum Evleri ile meşhur, tarihi evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'de  akşam yemeğinizi ege esintilerinden tadarak alabilirsiniz. Keyfili bir akşam yemeği sonrası Yöresel el sanatlarını, köye has sabunları görüp, Şirince gezimizi tamamlayarak, Selçuk - İzmir - Manisa - Balıkesir - Bursa üzerinden İstanbul'a doğruhareket ve gece saatlerinde siz değerli misafirlerimizi bir dahaki turumuzda görüşmek dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Öğle Yemeği (extra): Dalyan’da Kanal Kıyısındaki Restoranda açık büfe – Kişi Başı 25 TL

Fiyata dâhil olan hizmetler

 Makri Otel, Bezay Otel  veya benzeri otellerde 2 Gece Y.P. Konaklama

Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

Otobüs içi İkramları

 1618 Numaralı Kanunca Zorunlu Seyahat Sigortası

 Lüks Otobüslerle Gidiş – Dönüş Ulaşım ve Çevre Gezileri

Rehberlik hizmetleri

 Tur Programında Belirtilen Milli Park ,Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 2 Tekne Turu

 

 Fiyata  dâhil olmayan hizmetler

 Tur Esnasında Alınan Tüm Öğle Yemekleri

 Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Ekstra Olarak Belirtilen Organizasyonlar

 Mola Yerlerinde ve Otelde Yapılan Harcamalar

Öğle Yemekleri

Tlos Yakapark Restaurant: Tereyağında veya Izgara Alabalık/Tavuk Şiş, Açık Büfe Salata, Meze, Meyva

 Kekova Tekne Turu (Teknede Öğle Yemeği): Izgara Tavuk, 5 Çeşit Açık Büfe Soğuk Meze, Salata, Meyva

 Dalyan Kanal Turu: Açık Büfe

 

Önemli Bilgiler

 Turumuzun toplam süresi 3 gece 4 gün, otel konaklaması 2 gece 3 gündür.

 Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü veya garantisi verilemez.

 Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde tamamını gerçekleştirmek koşuluyla tur programının akışında değişiklik yapabilir.

 ECC TUR konaklanacak otelleri önceden haber vererek benzer ya da daha üst kategorilerdeki otellerle değiştirebilir.

 ECC TUR  misafirlerine 3 ( üç ) gün öncesinden haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Likya Turu

Fotoğraf Galerisi

Bu haritayı kullanarak:

a